Mika Myllyaho: Chaos - česká premiéra v Komorní činohře

17.01.2014 09:54

Kristýna Hlaváčková Bábková - Chaos - Komorní činohra14. ledna 2014 uvedla Komorní činohra v české premiéře představení Chaos, druhé divadelní hry z trilogie finského autora Mika Myllyaho. Společně s Kristýnou, v roli Julie, se představily Ivana Machalová a Diana Šoltýsová. Představení režíroval principál Komorní činohry Jiří Bábek.

Fotografie z představení

Premiéra byla nadmíru úspěšná soudě podle potlesku diváků a počtu děkovaček. S nesnadným textem a neustálým střídáním postav se herečky vyrovnaly skvěle a předvedly kolektivní výkon. Slovy jednoho z diváků bylo publikum smeteno vlnou ženskosti, která se valila z jeviště. V hledišti s velmi omezenou kapacitou bylo možné na premiéře vidět mimo jiné také Jana Rosáka, Miloše Čermáka nebo Petra Zelenku. Nezbývá než se těšit na reprízy.

O inscenaci Chaos

Chaos je drsná, temná komedie o třech ženách kolem třicítky, které ztrácejí kontrolu nad svými životy a nakonec skončí v totálním chaosu. Postavy válčí se svými osobními problémy, stejně tvrdě jako s krutou společností. Svou sílu a odolnost čerpají ze svého pevného přátelství a vzájemného pochopení. Ale dokonce i v těch nejkrutějších a nejmrazivějších situacích najdou místo pro humor a vtip.

Kombinace tragikomického humoru Komorní činohry a týmový výkon tří hereček, které mají jiskru a šarm (blondýna + zrzka + bruneta), slibuje výbornou zábavu.

DETAIL PŘEDSTAVENÍ